Nowe technologie i innowacyjne rozwiązania na dobre zagościły w naszej rzeczywistości. Są obecne niemal w każdej dziedzinie życia, również w edukacji technicznej. Jak dobrze je wykorzystać metodycznie i czerpać z nich w sposób optymalny?
Na to i wiele innych pytań odpowiedzieli eksperci podczas panelu nad którym opiekę merytoryczną objęło AGH i JSW SiG.
Intencją organizatorów było to, by sesja stała się forum wymiany doświadczeń i idei dotyczących ciekawych pomysłów na wzbogacanie tradycyjnych form nauczania możliwościami, jakie dają nowoczesne technologie.
Kształceniu osób dorosłych sprzyjają niezwykle szybkie zmiany technologiczne, wymagania rynku pracy i społeczeństwa wiedzy. Wiemy już dziś, że każdy pracujący w trakcie kariery kilkukrotnie zmieni swoje kwalifikacje zawodowe i będzie w tym celu potrzebował edukacji opartej na najatrakcyjniejszych dla niego metodach. Uczestnicy konferencji zapoznali się m.in. z dobrymi praktykami wykorzystywania techniki Virtual Reality podczas szkoleń, współpracy edukacji z sektorem górniczym w zakresie kształcenia, zmian strukturalnych i edukacyjnych w szkolnictwie zawodowym, projektów edukacyjnych w ramach wymiany studenckiej Erasmus+. Dla uczestników zostało zorganizowane ponadto stoisko z 2 stanowiskami do realizacji aplikacji VR. Prelegentami byli miedzy innymi przedstawiciele Politechniki Śląskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej, Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli oraz JSW Szkolenie i Górnictwo Sp. z o.o.
Zapraszamy do zapoznania się ze skrótami wybranych prezentacji.